Pátek 5. června 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK
Liberecký kraj

Na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl ohlášen požár lesního porostu v Proseči nad Nisou. Jednalo se o plochu o rozloze 50×50 metrů. Požár se vlivem silného větru šířil třemi směry.

Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo celkem devět jednotek hasičů. Na likvidaci požáru nasadili hasiči celkem šest vodních proudů. Lokalizaci požáru z místa ohlásili v 15:35 hodin a likvidaci pak o hodinu později v 16:39 hodin.

Banner Požární bezpečnost auta 600

V obci Dubá – Lhota vyjelo k požáru trávy a pařezů celkem 7 jednotek hasičů. Jednalo se o zasaženou plochu cca 50×50 metrů, která se vlivem větru stále rozšiřovala na konečný jeden hektar. Hasiči na požár nasadili 8 vodních proudů.

Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Pro dodávku hasební látky na požářiště bylo zřízeno čerpací stanoviště v nedalekém Nedamově. Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo ve 14:20 a zlikvidovat pak ve 14:45 hodin.

Šest jednotek hasičů vyjelo k požáru v mezistropním prostoru na chodbě rodinného domu v obci Brniště na Českolipsku. Hasiči provedli ochlazování stropu, konstrukci rozebrali a prostor zkontrolovali. Při likvidaci požáru nedošlo na místě události k žádnému zranění.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Na místě zasahovali profesionálové z České Lípy a Jablonného v Podještědí spolu s dobrovolnými kolegy jednotek Brniště, Cvikov, Jablonné v Podještědí a Mimoň.

Banner eurofire_tubus OK